Jak grać w BlackJacka

post-img

Często się ostatnio spotykam z trendem na granie w internetowych kasynach. Sam również gram (i czasem nawet wygrywam!), więc wcale się tej modzie nie dziwię. Jest to naprawdę fajna zabawa, dobry sposób na odstresowanie się i szansa na nagrodę pieniężną. Dlatego też dziś chcę się z wami podzielić wpisem na temat mojej ulubionej gry – blackjack. Tak, w internetowych kasynach też ona funkcjonuje. Krótko omówię rządzące tą grą reguły oraz mój sposób na granie bez wielkich strat. Może i wy się wtedy na tę grę skusicie? Kto wie... No cóż, zaczynajmy!

Zasady blackjacka są bardzo łatwe i każdy z pewnością już po jednej partyjce załapie, o co tu chodzi. A chodzi o to, aby dociągać karty, aż się nie uzyska w sumie 21 punktów lub liczby niższej i najbliższej 21 (ale nie niższej niż 17!). Punkty liczy się w ten sposób:

  • asy to 1 lub 11

  • figury to 10

  • pozostałe karty – takie wartości, jak pokazują

Co jeszcze warto wiedzieć, to to, że nie gra się przeciwko innym graczom, jak na przykład w pokerze, ale przeciwko rozdającemu! To jego trzeba pokonać! Jeśli dwie pierwsze karty dają w sumie 21, to jest to blackjack i się wygrywa. Proste? No pewnie, że proste!

poker-cards

Teraz jeszcze krótko wam opowiem o mojej strategii grania – podpatrzyłem ją na jakiejś internetowej stronie i od tej pory z powodzeniem stosuję. W skrócie chodzi o to, o co w każdej grze na pieniądze, czy oo maksymalizowanie szans na wygraną przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka przegrania! Zatem podam wam to na przykładzie wejścia do gry ze stoma dolarami. Załóżmy, że gramy przy stole, ze stawkami 5 dolarów... Gdy postawisz 5 dolarów – zyskasz drugie 5. Wtedy postaw tę sumę, czyli 10 dolarów. Gdy wygrasz – masz 20 $. Jeśli cały czas dalej będziesz wygrywać, to stawiaj dopóki nie będziesz mieć 160$ samej wygranej (włącznie z tymi postawionymi na początku 5$). Wtedy spasuj i od nowa zacznij grać za 5$. 160$ to już za duża stawka, żeby to stawiać. Zakładając jednak, że nie wygraz tych 160$, tylko po drodze przegrasz – nie masz się co martwić, tak naprawdę przegrałeś tylko 5$ ze swoich pieniędzy!!!